Wysoka wydajność pracy, niezawodność, kompaktowa budowa, mnogość różnych konfiguracji to cechy wyróżniające urządzenia EATON spośród pozostałych rozwiązań dostępnych na rynku. Produkty są dostępne nie tylko w dziesiątkach standardowych konfiguracji, ale są tworzone i dobierane również na zamówienie, przystosowane do Twoich wymagań i projektu.
Rozłącznik izolacyjny - co to?
Podstawową funkcją rozłączników jak sama nazwa wskazuje, jest rozłączanie obwodów elektrycznych. Oprócz tego urządzenia wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie potrzebne są ręczne układy sterowania trybami pracy, wymagane jest rozłącznie izolacyjne lub serwisowe maszyny. Rozłączniki izolacyjne oraz łączniki sterownicze znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, oraz budownictwie komercyjnym. Można je znaleźć niemalże w każdej rozdzielnicy.
Przełączniki obrotowe serii T
„Pakieciaki” czy „krzywki” to potoczne nazewnictwo tych produktów. Zbudowane są z segmentów, których minimalna ilość to 1 a maksymalna to 11. Każdy segment posiada dwa niezależnie działające styki, które znajdują się po dwóch stronach urządzenia. Taka budowa pozwala na stworzenie łącznika wyposażonego w 22 styki. Przy budowie urządzenia występuje zależność: im więcej pakietów dokładamy, tym urządzenie staje się głębsze. Skonstruowane w ten sposób urządzenie ma swój niezmienny układ mostków i styków oraz określoną specyfikację, której nie da się zmienić dokładając dodatkowe zewnętrzne styki.
Najważniejsze informacje:
1. prąd znamionowy- zakres od 10 A do 315 A
2. Rodzaj montażu:
3. Najpopularniejsze wykorzystanie:
Rozłączniki izolacyjne serii P
Urządzenia występują tylko i wyłącznie jako rozłączniki izolacyjne. Budowa aparatu wymusza bezpośrednie działanie napędu ręcznego na styki. Takie rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia bezpieczeństwo rozłączenia, a rączka jest odwzorowaniem pozycji styków. Rozłączniki standardowo produkowane są w wersji 3 biegunowej, jednak istnieje możliwość zamówienia urządzenia z dodatkowym 4-tym biegunem. Aparat można doposażyć również w dodatkowe styki pomocnicze w konfiguracji 1NO+1NC. Konstrukcja rozłącznika umożliwia montaż bieguna N oraz styków pomocniczych w późniejszym terminie po zamontowaniu urządzenia. Akcesoria mogą być zamontowane z prawej lub lewej strony rozłącznika.
Najważniejsze informacje:
1. Prąd znamionowy- zakres od 32 A do 315 A
2. Rodzaj montażu:
3. Najpopularniejsze wykorzystanie:
Nowe produkty EATON
Rozłącznik w obudowie IP65, II klasy ochronności ze specjalną prefabrykowaną blachą, ekranującą MBS, spełniający wymagania elektrokompatybilności (EMC). Do zastosowania jako rozłącznik zasilania silnika sterowanego przez falownik.
Rozłącznik rozłączny do 100A z metalowym przedłużeniem osi i z blokadą drzwiową uniemożliwiającą otworzenie drzwi przy włączonym napięciu. Jest on dostępny w kompletach lub w częściach, np. rozłącznik + wałek + rączka.
Rozłącznik DMM w obudowie IP65 o prądzie 125A i 160A . Rozszerza on portfolio aktualnych rozwiązań P1-P3 w obudowach IP65 do 100A.
Poniżej znajdziesz przykład, w jaki sposób odczytuje się poprawnie schemat diagramu łączeń dla tej gamy produktów. Schematy ułatwią proces zamawiania niestandardowych łączników.