Falownik FoxESS - poznaj nasze opinie
Falownik FoxESS - poznaj nasze opinie
Falownik FoxESS - poznaj nasze opinie

Falownik to serce instalacji fotowoltaicznej - jest on jednym z najważniejszych elementów wchodzących w jej skład. Odpowiada za zamianę prądu stałego (DC) produkowanego przez panele PV na prąd zmienny (AC) płynący w naszych domowych instalacjach. Wybór urządzenia jest kluczowy dla poprawności działania całej instalacji. Jest to ciężkie zadanie, jeśli popatrzymy na mnogość dostępnych na rynku urządzeń. Jednak warto zwrócić szczególną uwagę na nowość wchodzącą na polski rynek, którą jest falownik Fox ESS Serii T.

Falowniki Fox pojawiły się na polskim rynku w styczniu 2021 roku. Od tego czasu bardzo szybko zyskują na popularności wśród instalatorów jak i konsumentów. Instalatorzy cenią je za prostotę montażu i innowacyjne rozwiązania, natomiast konsumenci są najbardziej zadowoleni z kultury ich pracy.

Konfiguracja i montaż falownika FoxESS

Według nas na duży plus zasługują:

 • Łatwość montażu, 
 • Prosta konfiguracja.

Aby zamontować inwerter, wystarczy przykręcić jego podstawę, a następnie zawiesić urządzenie i zabezpieczyć dołączoną do zestawu śrubą. Ostatnim krokiem będzie podłączenie okablowania i już gotowe!

Falowniki Foxa są wstępnie skonfigurowane na rynek polski. Minimalizuje to nakład pracy, który należy włożyć, aby uruchomić swoją instalację fotowoltaiczną.

Samo podłączenie do sieci WiFi jest banalnie proste, wystarczy podpiąć moduł WiFi do dedykowanego portu w obudowie falownika oraz w kilku prostych krokach połączyć inwerter z wybraną siecią WiFi. Więcej o montażu oraz konfiguracji zobaczysz w poniższym filmie.

 

 

Aplikacja mobilna falownika FoxESS - FoxCloud

Kolejną docenioną cechą przez nas jak i konsumentów jest obecność aplikacji mobilnej FoxCloud - dedykowanej dla falowników FoxESS. Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play oraz App Store. Apka sama w sobie jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. 

Dzięki FoxCloud z każdego miejsca na ziemi można sprawdzić podstawowe parametry naszej instalacji pv m.in:

 • Aktualną moc (Wp),
 • Napięcia (V) na poszczególnych łańcuchach,
 • Ilość wyprodukowanej energii (kWh),
 • Kwotę, którą udało się zaoszczędzić w zadanym okresie.
 • FoxCloud umożliwia również definiowanie i podgląd realizacji celów; np. danej ilości wyprodukowanej energii dziennie. 

Gwarancja jakości falownika

Na szczególną uwagę zasługuje niespotykana do tej pory 12-letnia gwarancja (zwykle jest to 10 lat). Dodatkowym potwierdzeniem "wysokości półki”, na której został przez nas umieszczony falownik FoxESS, jest pełna certyfikacja zgodna z obowiązującymi w Polsce normami.

Ważne dla przyszłego właściciela instalacji 

Jako użytkownicy instalacji fotowoltaicznych w pracy falowników serii T doceniliśmy cichą pracę. Jest to parametr niezwykle ważny jeśli decydujemy się na montaż urządzenia wewnątrz naszego domu. Dzięki zastosowaniu radiatora zamiast standardowo wykorzystywanych wentylatorów, praca falownika odbywa się bezszelestnie. 

Przy wyborze falownika do swojej instalacji warto zwrócić na to uwagę, przecież nie chcemy, żeby coś buczało nam w domu przez cały dzień.

Jeśli jednak montaż falownika w domu nie jest możliwy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować go na zewnątrz. Jest to możliwe dzięki szczelności na poziomie IP65, którą zapewnia hermetyczna obudowa falownika (szczegółowe wymagania dotyczące usytuowania urządzenia na zewnątrz budynków znaleźć można w dołączonej instrukcji inwertera).

Jak i z czego zbudowany jest falownik?

Dzięki zastosowaniu w budowie falownika markowych komponentów, procesor Texas Instruments), falownik niesamowicie szybko rozpoczyna swoją pracę. Wystarczy minimalna wartość napięcia elektrycznego, aby inwerter wzbudził się do pracy. Na szczególną uwagę zasługuje również wysoka wydajność pracy falownika sięgająca aż 98,6%.

Innowacyjna budowa falownika zapewnia mu możliwość pracy w niemal każdych warunkach. Falownik będzie dostosowywał swoją pracę na bieżąco do warunków panujących aktualnie na zewnątrz. 

Instalatorzy doceniają Foxy serii T za ich innowacyjną oraz solidną konstrukcję. 

 • Aluminiowa obudowa hermetyczna IP65, 
 • Szklana płytka pomiędzy radiatorem, a tranzystorami spełniająca zadanie izolatora elektrycznego,

 • Przewodnik cieplny został pokryty specjalną pastą termo przewodzącą, co ułatwia chłodzenie układu, jednocześnie zabezpieczając przed powstawaniem szkodliwych łuków elektrycznych. 

Powyższe rozwiązania wydłużają żywotność falowników oraz w znacznym stopniu wpływają na ich niezawodność

(Jeśli jesteś ciekawy co znajduje się we wnętrzu falownika FoxESS T5 to zobacz film poniżej).

 

 

FoxESS T - rozbudowa o magazyn energii

Niezwykle ważną cechą falowników serii T jest możliwość rozbudowania urządzenia o magazyn energii. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy inwerter serii T traktować jako falownik hybrydowy (więcej o falownikach hybrydowych>>). Dzięki dołożeniu do naszej instalacji magazynu energii możemy uzyskać niezależność energetyczną

Ceny prądu nieustannie wzrastają, co jest niewątpliwym zmartwieniem dla odbiorców indywidualnych. Własny, niezależny od zakładu energetycznego magazyn energii połączony z dobrze wykonaną instalacją fotowoltaiczną pozwoliłby na rozwiązanie tego problemu. Oczywiście nie musimy się decydować na magazyn energii od razu!

Możemy rozdzielić koszty instalacji na dwa etapy:

 • Etap I: Właściwa instalacja pv z falownikiem FoxESS T,
 • Etap II: Rozbudowa o magazyn energii.

To świetny sposób, aby nie nadwyrężać zbytnio naszego budżetu domowego.

Jeśli szukasz urządzenia wysokiej jakości, prostego w montażu i konfiguracji, bezproblemowego w codziennym użytkowaniu wybierz falownik FoxESS serii T.

Zapoznaj się z pełną gamą produktów FoxESS>>.

 

 


Pracujemy

pn.-pt. 8:00 - 16:00

Realizacja zamówień:
+48 14 621 04 70bok@kwant.net.pl
Skontaktuj się z Twoim opiekunem
Kontakt z Opiekunem
O nasOddziałyStrefa PracownikaKwant AppKontakt

Nagrody
Nagroda diamenty miesięcznika Forbes 2022
Logistyka
Logo DPD
Logo DHL
features.logistics.imagesAlt.inpot
Logo Raben
Płatności
Logo PayU
Logo Blik

Kontakt

Pracujemy

pn.-pt. 8:00 - 16:00

Realizacja zamówień:
Skontaktuj się z Twoim opiekunem
Kontakt z Opiekunem

Pracujemy

pn.-pt. 8:00 - 16:00

Realizacja zamówień:
Skontaktuj się z Twoim opiekunem
Kontakt z Opiekunem

O firmie

Nagrody
Nagroda diamenty miesięcznika Forbes 2022
Logistyka
Logo DPD
Logo DHL
features.logistics.imagesAlt.inpot
Logo Raben
Płatności
Logo PayU
Logo Blik

Ważne informacje

Nagrody
Nagroda diamenty miesięcznika Forbes 2022
Logistyka
Logo DPD
Logo DHL
features.logistics.imagesAlt.inpot
Logo Raben
Płatności
Logo PayU
Logo Blik

Copyright (c) 2023 Kwant Hurtownie elektryczne Sp. z o.o.

Wersja 1.0.2